Wątroba choroby – przeszczep

Jeśli choroba wątroby rozwinie się za bardzo i nasz organizm, wspomagany lekami sobie z tym nie poradzi, konieczny będzie przeszczep wątroby, po którym mogą przez dłuższy czas utrzymywać się bóle wątroby. Jest to niestety czasami jedyny krok, który może nam uratować życie, ponieważ wątrobę – w przeciwieństwie do na przykład nerki – mamy tylko jedną.

U lekarza dostajemy pytanie: czy wątroba boli? Jeśli to, to pojawia się kolejne: jak boli wątroba? Gdzie, jak często, w jakimś określonym miejscu? Po przebadaniu i dogłębnej analizie lekarz najczęściej zleca specjalistyczne badania, które mają za zadanie potwierdzić zadaną tezę: choroba wątroby. Czasami ludzie uważają, że potwierdzenie tezy jest wyrokiem, jednakże na szczęście nie żyjemy w średniowieczu. Aby znaleźć odpowiedniego dawcę zdrowej wątroby, musimy przejść szereg kolejnych badań. Według specjalistów najlepszym dawca będzie ktoś z rodziny i da to najlepsze szansa na przyjęcie się przeszczepu oraz późniejsze bezbolesne życie. Choćby z tego powodu warto dbać o swoją relację z najbliższą rodziną, gdyż kto wie kiedy odmówi posłuszeństwa nasza wątroba. Choroby z nią związane są groźna dla naszego życia, dlatego przed operacją warto spisać testament.

Po wyjściu ze szpitala, jeśli tylko przeszczep się przyjmie, będziemy mogli wieść normalne życie. Wszystko zależy od osoby, która dała nam wątrobę i w jakim jest ona stanie. Jeśli mamy ją od ojca alkoholika, to może być problem. Więcej kwestii w tym temacie zostało poruszonych na stronie http://essentiale.pl/najczestsze-choroby-watroby

Możliwość komentowania jest wyłączona.