Zasłony w sypialni

23Sypialnia jest pomieszczeniem, które każdy stara się urządzić i wykończyć w taki sposób, aby zapewniało, choć odrobinę intymności. Nikt nie lubi, gdy ktoś obcy zagląda od zewnątrz do środka, a szczególnie właśnie w sypialni.

Dlatego niektóre kobiety wieszają tam firany i to możliwie jak najmniej przezroczyste. Wówczas nie tylko okno dobrze wygląda, ale również inni, mają słabszą widoczność. Aby wspomniana intymność była obecna także w nocy, decydują się na zasłony. To dobre i mniej korzystne rozwiązanie. Zasłony zawsze są dość toporne i niezbyt dobrze wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się rolety. Jednak niektóre kobiety chcą wprowadzić do danego wnętrza taki właśnie styl i klimat, więc mają do tego pełne prawo. Sypialnia jest pomieszczeniem, które powinno być przytulne. Dzięki takim firanom na pewno będzie dużo cieplej. Oczywiście nie trzeba wybierać takich długich do samej podłogi i zakrywających nie tylko okno, ale też samą ścianę. Można zdecydować się na firanki do parapetu, które będą okrywały wyłącznie okno. Jeżeli zaś chodzi o wspomniane zasłony, to już jest kwestia indywidualna https://www.obi.pl/decom/category/Mieszka%C4%87/Wszystko_wok%C3%B3%C5%82_okna/Zas%C5%82ony_i_firany/1059 . Można je zastąpić roletami, które zapewniają jeszcze większą intymność, a są na pewno tańsze i bardziej dyskretne. Nie zajmują przestrzeni i praktycznie mogą być w każdym kolorze, bo mają służyć tylko w nocy.

Należy podkreślić, że firanki  muszą, a przynajmniej powinny być w każdej sypialni, bo tworzą w niej wyjątkowy klimat. Zresztą o tym można się przekonać, samodzielnie wieszając je w swoim pokoju.

Możliwość komentowania jest wyłączona.